Jak zhubnout do plavek, když máte čas…

Jak zhubnout do plavek

…DVA MĚSÍCE

Děsí vás představa, že se budete muset svléknout do plavek? Není to tak těžké. Když se vám bude chtít a nastavíte si vše správně, za dva měsíce můžete zhubnout až osm kilo.

Rozčtvrťte talíř

Všichni známe rady odborníků na výživu. Víc zeleniny, kvalitní bílkoviny, správné tuky, trochu sacharidů. Jenže hlídat si, co všechno smíte a co ne, vážit si každé sousto, abyste náhodou nepřekročila doporučený denní příjem (při hubnutí je to kolem 6000 kJ) a klepat se při představě, že budete muset na rodinné oslavě vysvětlovat, proč si nedáte kachnu, je nervydrásající. Vybruslit z toho můžete pomocí jednoduchého pravidla. Složení jídla na vašem talíři by mělo být: půlka zeleniny, čtvrtka bílkoviny (maso, sýry, vejce, červená čočka…) a čtvrtka sacharidy (brambory, rýže, jáhly…).

Milujete buchty? Víc spěte!

Že spolu chuť na sladké a únava nesouvisí? Ale ano, a naprosto zásadním způsobem. ,,Sama jsem začala hubnout ve chvíli, kdy jsem přestala tolik řešit každé sousto a začala jsem vnímat své tělo. Kdy je syté, kdy potřebuje doplnit energii spánkem, pohybem či odpočinkem, a přestala jsem ho tak zbytečně krmit rychlým sladkým a naučila jsem se dávat energii a radost tělu i jinými cestami, než jen jídlem a koláči“. Každopádně se netrapte tím, když si sem tam dáte dortík. Nové návyky vám mají pomáhat, nejde o to, abyste byla jejich otrok.

Mákněte si

Za dva měsíce stihnete nejen zhubnout, ale když si dáte do těla, i vytvarovat postavu. Sen o opáleném pevném těle se dá v klidu uskutečnit. Tedy pokud jste odhodlaná nečekat na zázraky na gauči a se sklenicí vína v ruce. Chce to akci. Začněte chodit na kruhový trénink nebo do posilovny (ideálně s trenérem, který vám poradí). Důležité je, aby vás to bavilo a abyste chodila pravidelně.

Cpěte se dopoledne

Že vás nikdo a nic nedonutí snídat? Obecně by ale snídaně měla tvořit 25% přijaté energie, oběd 25-30% a večeře 25-30%. Zbytek jsou svačinky. Důležité je, že se snídaní, dopolední svačinou a obědem byste měla mít snědeno 65% denního příjmu. K snídani přidejte ředkvičky, k obědu a večeři porci salátu, na odpolední svačinu třeba tvaroh a špalíčky mrkve, okurky či papriky. Uvidíte, že brzy vám jídlo bez čerstvé křupavé zeleniny nebude skoro chutnat. V žádném případě ale nevynechávejte přílohy k hlavním jídlům. To bývá jeden z nejčastějších hubnoucích omylů.

…TÝDEN

Došlo vám, že za týden balíte a vyrážíte k vodě? Můžete podlehnout panice, že za tak krátkou dobu i při brutálním půstu zhubnete maximálně dvě kila (a ještě nezdravě), která naberete zpátky. Proto se nechte inspirovat radami, jak vypadat hubenější a krásnější i bez drastické diety.

Jděte do sauny

Pokud si naordinujete návštěvu sauny, z těla se vám začnou vyplavovat škodliviny, prohřeje se tělo, aktivuje se metabolismus a spustí se rychlejší spalování.

Nakupte oblečení

Splývavé plážové šaty nebo pareo, které můžete uvázat na několik způsobů, vám opticky protáhnou postavu a šikovně zahalí místa, která nechcete vystavovat světu. Můžete tak být plážová bohyně i bez hubnutí.

Noste knížky

Víte, že jen díky správnému držení těla můžete vypadat až o pět kilo hubenější, než když se budete hrbit a choulit? Zatáhněte břicho, vytáhněte se z pasu, ramena dejte dozadu a dolů a hlavu hezky nahoru. Klidně si tenhle postoj trénujte. Pokud nejste zvyklá chodit zpříma, chvíli potrvá, než se to naučíte.

Cvičte jógu

Ne, že by vám za týden pomohla zhubnout, ale už jedna lekce jógy vám narovná páteř tak, že budete vypadat štíhlejší a cítit se lehčí. Tohle cvičení navíc posiluje vnitřní orgány a svaly, takže vás celkově zpevní. Jako bonus berte i uvolnění, které jóga přináší. Možná vám díky ní bude jedno, že nemáte ideální postavu.

…TŘI DNY

Začínáte balit a je vám jasné, že teď už žádné zázraky s tělem nenaděláte? Nevadí, i tak si můžete dovolenou užít bez komplexů.

Dobře pomáhá urychlit hubnutí konzumace pikantních jídel. Pokud si dopřejete nějaké ostřejší jídlo, zvýší se vaše tělesná teplota a zrychlí se metabolismus.

Dejte si skořici

Smíchejte šťávu z jednoho citronu, přidejte trochu skořice a jednu lžičku javorového sirupu. Tahle kombinace vám pomůže spalovat tuky.

Objednejte se na masáž

Důkladná masáž celého těla napomáhá k lepšímu prokrvení svalů a zrychluje metabolismus. Užijete si ji, uvolníte se a pomůže vám zhubnout.

Mávněte rukou

Pokud nestíháte, nestresujte se hubnutím ani nedokonalostí své postavy. Dejte si třídenní odlehčený jídelníček, který vám udělá dobře a dovolí vám bez výčitek hřešit během dovolené. Přece si neodepřete ochutnávku místních jídel a večerní drink na pláži.